RSEZ

Par Rēzeknes SEZ

Nodokļu atvieglojumi

Nodokļu atvieglojumi Rēzeknes SEZ būs piemērojami līdz 2035. gada 31. decembrim. Nodokļu atvieglojumu piemērošanas kārtību brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās nosaka likums Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās.

RSEZ teritorija

Rēzeknes SEZ kopplatība ir 1155 ha. Tā ietver Rēzeknes valstspilsētas un Rēzeknes novada Vērēmu, Griškānu, Ozolaines pagastu administratīvo teritoriju.

Darbības virzieni

Stratēģiskie mērķi

Veicināt Rēzeknes SEZ teritorijas infrastruktūras attīstību uzņēmējdarbības veicināšanai un investīciju piesaistei

Veicināt tirdzniecību, attīstīt rūpniecību un satiksmi, kā arī preču eksportu un importu caur Latviju

Sekmēt Rēzeknes SEZ atpazīstamību nacionālā un starptautiskā mērogā

Nodrošināt efektīvu uz klientu un mērķi orientētu Rēzeknes SEZ pārvaldību

Attīstības plāns

RSEZ attīstības mērķi un prioritātes ir noteiktas “Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas attīstības plānā 2014.–2023. gadam”

RSEZ prezentācija

Rēzeknes speciālā  ekonomiskā zona – pareizā vieta Jūsu investīcijām

Rēzeknes SEZ vēsture

2024

Šodien Rēzeknes SEZ var lepoties ar 22 komercsabiedrībām,
Kas veiksmīgi veic savu uzņēmējdarbību Rēzeknes
Valstspilsētas un novada teritorijā.

2010
Šajā gadā tika izveidota Rēzeknes novada un Rēzeknes pilsētas pašvaldību kopīgā iestāde "Rēzeknes speciālā ekonomiskās zonas pārvalde" un tika uzsākts jauns Rēzeknes SEZ attīstības posms.
2004
Mainoties Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem, tika mainīts organizācijas juridiskais statuss un tā tika pārveidota no bezpeļņas organizācijas par akciju sabiedrību. Kopumā akciju sabiedrības "Rēzeknes speciālā ekonomiskā zona" darbības laikā Rēzeknes SEZ statusu ieguva 15 komercsabiedrības. Akciju sabiedrība "Rēzeknes speciālā ekonomiskā zona" darbojās līdz 2010. gadam, kad tā tika likvidēta.
1998
Rēzeknes SEZ statusu ieguva pirmā komercsabiedrība - "REBIR" RSEZ AS. Pēc tās sekoja tādi pazīstami uzņēmumi kā "VEREMS" RSEZ SIA un "Rēzeknes Dzirnavnieks" RSEZ AS, kuri Rēzeknes SEZ teritorijā veiksmīgi darbojas arī šodien.
1997
3. martā
Tiek noslēgts AS "Rēzeknes speciālās ekonomiskā zona" dibināšanas Akciju sabiedrība tika dibināta ar mērķi veikt Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes funkcijas, lai veicinātu uzņēmējdarbības un tirgus ekonomikas attīstību, investīciju piesaisti, eksporta preču ražošanu un servisa pakalpojumus, jaunu darba vietu radīšanu, sekmējot Latgales kā īpaši atbalstāmā reģiona atbilstību, kā arī Latvijas līdzdalību starptautiskajā tirdzniecībā.
1996
6. decembrī
Notiek Rēzeknes brīvās zonas projekta prezentācija, kurā piedalījās Saeimas deputāti, ministri, pilsētas domes deputāti, uzņēmēji, Verēmu, Greiškānu u.c. pagastu pārstāvji un masu mediji. Projekts tika apstiprināts un rekomendēts turpināt darbu pie tā realizācijas.
1996
23. oktobrīī
Dome pieņem lēmumu par Rēzeknes attīstības plāna pirmās redakcijas apstiprināšanu.
1996
12. oktobrīī

Tiek noslēgts līgums starp pilsētas domi un direktoru padomi par Rēzeknes brīvās zonas projekta padomes izveidošanu.

1996
12. jūnijā
Pilsētas domes deputāti pieņem lēmumu par Rēzeknes brīvās zonas likumprojekta apstiprināšanu.
1996
4. martā

Tiek nodibināta Rēzeknes pilsētas direktoru
padome, kura principiāli atbalsta Rēzeknes brīvās
zonas izveidi un iesaistās tās projekta izstrādē

1995

24.janvārī Rēzeknē notiek sanāksme, kurā Rēzeknes uzņēmēji izsaka atbalstu brīvās zonas izveidei.

1994
Pieaugošs bezdarbs, sociālās spriedzes palielināšanās sabiedrībā, pilsētas budžeta ieņēmumu samazināšanās. Šo apstākļu ietekmē, pilsētas domes deputāti pieņem lēmumu par jauna pilsētas attīstības plāna izstrādi.
1981
Ziemeļu rajonu ar pārējo pilsētu savienoja viadukts. Rēzekne izveidojās par lielu rūpniecības pilsētu, lielākajās rūpnīcās strādājošo skaits sasniedza 3000.
1960

Rēzeknes pilsētas atlīsūbas ģenerālplāns paredzēja pilsētas Ziemeļu rajona
industriālo attīstību, izbūvējot vairākas rūpnīcas - slaukšanas iekārtu, dzelzsbetona, piena konservu kombinātu, kā arī daudzdzīvokļu namus.

1903

Atklāta dzelzceļa līnija Ventspils - Maskava - Ribinska.

1897

Uzbūvēts dzelzceļš Pēterpils - Varšava.

1836

Caur Rēzekni tika uzbūvēta Pēterpils - Varšavas šoseja, kuras posms kļuva par Rēzeknes pilsētas galveno ielu (šobrīd
Atbrīvošanas aleja). Šī šoseja sadala Rēzeknes SEZ teritoriju austrumu un rietumu daļās.

Rēzekne

Rēzeknes valstspilsēta ir ekonomiskais, vēsturiskais, kultūras un izglītības centrs Latgales reģionā, septītā lielākā Latvijas pilsēta. Nozaru tradīcijām bagātā reģionā veiksmīgi apvienojas ražošanas potenciāls, cilvēkresursi, noturīgas un stabilas sadarbības tradīcijas ar kaimiņvalstīm un bagāts kultūrvēsturiskais mantojums. Izmantojot sniegtās iespējas, tiek ieguldīti līdzekļi un darbs infrastruktūras, ekonomikas, tūrisma un arī kultūras attīstīšanā, lai Rēzekni padarītu par modernu un ekonomiski konkurētspējīgu pilsētu Austrumlatvijā.

Rēzekne lepojas ar pirmo augstas kvalitātes akustisko koncertzāli Latvijā – Latgales vēstniecību GORS, kas ir lieliska vieta koncertiem, teātra izrādēm un citiem izklaides un biznesa pasākumiem. Savukārt Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs” (Caran d’Ache) ir moderna mājvieta bērnu un jauniešu radošo talantu un amatniecības prasmju attīstībai. Pilsēta piedāvā plašas aktīvās atpūtas un sporta iespējas “Olimpiskais centrs Rēzekne”, tas piedāvā plaša spektra sporta un aktīvās atpūtas infrastruktūru, kā arī nodrošina daudzveidīgus sporta pasākumus. Vietējo iedzīvotāju un pilsētas viesu aktīvai atpūtai vai mierīgām pastaigām ir izveidota promenāde gar Rēzeknes upi, ka arī nesen atklāts jaunizviedotais Kovšu ezera parks, kas sevī ietver visu ezera platību un tā apkārtni, kas ir labiekārtota un pieejama katram apmeklētājam. Tā ir lieliska vieta pilsētas centrā, kas ir kļuvusi par populāru atpūtas vietu katram dabas un aktīvās atpūtas cienītājam, kur papildus dabas ainavām ir pieejamas arī dažādas izklaides, aktivitātes un pakalpojumi.

Rēzeknes novads

Rēzeknes novads ir lielākais no novadiem Latvijā un apvieno 28 pagastus un Viļānu pilsētu ar ainavisku, krāšņu un daudzveidīgu vidi, senām amatniecības un lauku saimniecību tradīcijām apvienojumā ar mūsdienīgu uzņēmējdarbību. Te atrodas divi lielākie Latvijas ezeri – Lubāns ar vienu no interesantākajām putnu vērošanas vietām Latvijā, Lubāna mitrāja teritorijā, un ūdeņiem dāsnākais Rāznas ezers, kura krastā paceļas leģendām apvītais Mākoņkalns un Lielas Liepu kalns, kas ir trešā augstākā virsotne Latvijā.

Rēzeknes novads lepojas ar restaurēto romantiskā jūgendstila pērli – Lūznavas muižu, kas kļūst par nozīmīgu mākslas un kultūras centru arī starptautiskā līmenī. Novada vērtība ir talantīgi un viesmīlīgi cilvēki. Šeit ir vairākas podnieku darbnīcas, kur prasmīgās rokās māls pārvēršas neatkārtojamos keramikas meistardarbos. Uzņēmējdarbība Rēzeknes novadā galvenokārt saistīta ar lauksaimnieciskās produkcijas ražošanu. Daudzi apvienojušies kooperatīvajās sabiedrībās, lai ar savu produkciju veiksmīgāk konkurētu tirgū, citi biznesa attīstībai izmanto RSEZ priekšrocības. Biznesa uzsācējiem un mazajiem uzņēmējiem pieejams Rēzeknes novada pašvaldības finansiāls atbalsts.

Cilvēkresursi

Prasmīgs un motivēts darbaspēks

Atbildīgs, prasmīgs un motivēts darbaspēks ir viens no galvenajiem faktoriem, kas padara Rēzeknes SEZ par pievilcīgu vietu biznesa attīstībai.

Rēzeknē un tuvākajā apkārtnē iedzīvotāju skaits pārsniedz 120 tūkstošus. Darba meklētāju skaits Rēzeknē ir ap 2300 cilvēkiem ekonomiski aktīvajā vecumā. Rēzeknē un reģionā ir daudz augstskolu un profesionālo skolu absolventu inženierzinātnēs, ekonomikā un citās nozarēs, kuri var kļūt par profesionāliem darbiniekiem uzņēmumos. Vairāk nekā 85% iedzīvotāju zina krievu valodu un ap 70% iedzīvotāju vecumā līdz 40 gadiem pārvalda angļu valodu.

Augstākā izglītība

Izglītota darbaspēka pieejamību Rēzeknes SEZ nodrošina Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Valsts robežsardzes koledža un vēl piecu Latvijas augstskolu filiāles Rēzeknē.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija īsteno 44 dažādas studiju programmas. Pilna un nepilna laika akadēmiskā un profesionālā bakalaura un maģistra, doktora līmeņa, pirmā un otrā līmeņa profesionālās izglītības studiju programmās iesaistīti vairāk nekā 1800 studenti.

Profesionāla izglītība

Rēzeknes Tehnikums kā profesionālās izglītības kompetences centrs nodrošina profesijas apguvi vairāk nekā 800 jauniešiem 18 apmācību programmās.

Tajā skaitā kokizstrādājumu izgatavošana, autotransports, būvdarbi, komerczinības, pārtikas produktu tehnoloģija, ēdināšanas pakalpojumi, datorsistēmas, programmēšana, enerģētika un elektrotehnika, administratīvie un sekretāra pakalpojumi, interjera dizains, viesnīcu pakalpojumi.

Atbalsts darbspēka apmācībām

Lai uzlabotu darbaspēka prasmes, darba devējiem pieejamas atbalsta programmas esošā un potenciālā darbaspēka apmācībai mūžizglītības, jauniešu garantijas un citās valsts un Eiropas Savienības līdzfinansētās programmās.

Mūsu partneri

Pasaules Brīvo Zonu Organizācija

Rēzeknes SEZ pārvalde ir Pasaules brīvo zonu organizācijas biedrs kopš 2015.gada. Pasaules brīvo zonu organizācija pārstāv vairāk kā 550 biedru intereses no 120 pasaules valstīm.

Latvijas Investīciju un Attīstības aģentūra

Latvijas Investīciju un Attīstības aģentūra ir ilggadējs Rēzeknes SEZ pārvaldes sadarbības partneris POLARIS procesa ietvaros, kas paredz regulāru savstarpēju informācijas apmaiņu un atbalstu investīciju projektu piesaistīšanā un īstenošanā.

Rēzeknes Tehnoloģiju Akadēmija

Kopš 2011.gada ir noslēgts sadarbības līgums starp Rēzeknes SEZ pārvaldi un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju par informācijas un pieredzes apmaiņu, zinātniski pētniecisko un mācību metodisko sadarbību, kā arī studentu prakšu programmu īstenošanu.