Latvijas nākotne - izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana

  Ziņas/Latvijas nākotne - izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana

Latvijas nākotne - izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana

2016. gada 01. Decembris

Sagaidot Latgales Kongresa simtgadi, šā gada 25. novembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) norisinājās Diskusiju forums "Latvijas ilgtspējas dimensijas - izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana". Diskusiju foruma ietvaros, kurā piedalījās valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvji, kā arī pētnieki un nevalstisko organizāciju pārstāvji, tika pārrunāti ar izglītību un vidi saistītie jautājumi, kas ir pamats Latvijas ilgtspējīgai attīstībai nākotnē.

Paneļdiskusijas “Vides aizsardzība kā iespēja izglītības pilnveidošanai, tautsaimniecības attīstībai un dzīves kvalitātes nodrošināšanai”, kuras ietvaros īpaša uzmanība tika pievērsta vides aizsardzības un ekonomikas izaugsmes mijiedarbībai, ar prezentāciju “Videi draudzīga uzņēmējdarbība – iespējas un izaicinājumi” piedalījās arī Rēzeknes SEZ pārvaldniece Sandra Ežmale.

Kā savā uzrunā atzina Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētāja, Laimdota Straujuma, viena no galvenajām prioritātēm vides aizsardzības un efektīvu resursu izmantošanas jomās ir ieviest ilgtspējīgus risinājumus, kas veicina, nevis traucē uzņēmējdarbības un Latvijas tautsaimniecības izaugsmi.

Forums Rēzeknē bija pirmā no sešām projekta “Latvijas Ilgtspējas Dimensijas – Izglītoti Cilvēki un Dabas Vērtību Saglabāšana” iniciatīvām. Kopumā Latgales Kongresa un Latvijas simtgadei veltītā projekta ietvaros, kuru īsteno RTA, Rēzeknes novada, Līvānu un Madonas pašvaldības, kā arī biedrības “Latvijas Inovatoru apvienība” un “Biomasas tehnoloģiju centrs”, ir plānotas vairākas tematiskās konferences un forumi Ludzā, Madonā, Līvānos un Rēzeknē.