16+1 Biznesa forums – iespēja dibināt ciešāku sadarbību ar Ķīnu

  Ziņas/16+1 Biznesa forums – iespēja dibināt ciešāku sadarbību ar Ķīnu

16+1 Biznesa forums – iespēja dibināt ciešāku sadarbību ar Ķīnu

2016. gada 11. Novembris

Laikā no 4. līdz 6. novembrim Rīgā, Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu un Ķīnas jeb 16+1 sadarbības formāta valstu vadītāju samita ietvaros, norisinājās 16+1 Biznesa forums, kurā piedalījās arī Rēzeknes SEZ pārvalde. Veicinot savstarpējo sadarbību ar Ķīnu investīciju piesaistes un loģistikas jomās, 16+1 Biznesa foruma dalībniekiem bija iespēja gan apmeklēt paneļdiskusijās par Eiropas un Ķīnas ekonomiskajai sadarbībai aktuāliem jautājumiem, gan piedalīties “B2B” kontaktu biržā.

Trīs dienu ilgajā Biznesa forumā, kopumā piedalījās vairāk nekā 300 uzņēmēji no Ķīnas, kā arī uzņēmēji un augstas amatpersonas no 16 Eiropas valstīm. Foruma ietvaros notikušajās paneļdiskusijās tika pārrunāti jautājumi, kas saistīti ar vairākām ekonomikas un uzņēmējdarbības jomām: tirdzniecību, transportu un loģistiku, finansēm, tūrismu, kā arī industrializāciju un ilgtspējīgu attīstību. 16+1 Biznesa forums sniedza iespēju Rēzeknes SEZ pārvaldei nodibināt kontaktus gan ar Ķīnas, gan Eiropas valstu uzņēmējiem un uzņēmējdarbības atbalsta institūcijām, veicinot turpmāku investīciju piesaisti un uzņēmējdarbības attīstību Rēzeknes SEZ.

Īpaši nozīmīgs 16+1 Biznesa forums bija Latvijas un Ķīnas turpmākās sadarbības veicināšanai transporta un loģistikas nozarēs, atbalstot gan “Jaunā Zīda ceļa” veidošanu, gan “Rail Baltica” projekta īstenošanu. “Jaunā Zīda ceļa” iniciatīva, kas paredz kravu piegādi no Ķīnas uz Eiropu ar dzelzceļa transportu, kā arī “Rail Baltica” projekta attīstība, veicinātu Latvijas dzelzceļa un ostu infrastruktūras attīstību, tostarp stiprinot arī Rēzeknes SEZ kā starptautiskas nozīmes transporta un loģistikas centra izaugsmi.