Rēzeknes SEZ komercsabiedrību 2016. gada apgrozījums ir bijis augstākais visā Rēzeknes SEZ pastāvēšanas laikā

  Ziņas/Rēzeknes SEZ komercsabiedrību 2016. gada apgrozījums ir bijis augstākais visā Rēzeknes SEZ pastāvēšanas laikā

Rēzeknes SEZ komercsabiedrību 2016. gada apgrozījums ir bijis augstākais visā Rēzeknes SEZ pastāvēšanas laikā

2017. gada 20. Janvāris

Rēzeknes speciālā ekonomiskā zona, sekmīgi darbojoties jau daudzus gadus, piedāvā gan vietējiem uzņēmējiem, gan potenciālajiem investoriem, kas darbojas Rēzeknes SEZ teritorijā, iespēju saņemt nozīmīgu atbalstu uzņēmējdarbībai. Noslēdzot 2016. gadu, intervijā Rēzeknes SEZ pārvaldniece Sandra Ežmale atklāj to, kā Rēzeknes SEZ ir klājies 2016. gadā un ko Rēzeknes SEZ pārvalde sagaida no 2017. gada.

2016. gadā ārvalstu tiešo investīciju plūsmas Latvijā ir bijušas trīs reizes mazākas nekā pirmskrīzes laikā, līdzīgi kā visās Baltijas valstīs. Kā jūs vērtējat ārvalstu tiešo investīciju piesaisti Rēzeknes SEZ aizvadītajā gadā?

– Pēdējos gados investīciju piesaisti gan Latvijā, gan Eiropā apgrūtina politiskā nestabilitāte un lēnā ekonomikas izaugsme. Šie faktori 2016. gadā ir ietekmējuši arī investīciju piesaisti Rēzeknes SEZ. To apliecina fakts, ka Rēzeknes SEZ statusu 2016. gadā ir ieguvusi 1 komercsabiedrība, savukārt iepriekšējos gados statusu vidēji gadā ieguva 2 komercsabiedrības. Tomēr jāatzīmē, ka 2016. gadā tika noslēgti iepriekšējos gados uzsāktie investīciju projekti, tādēļ kopumā gads ir bijis sekmīgs.

Kādi ir bijuši svarīgākie notikumi Rēzeknes SEZ 2016. gadā?

– Rēzeknes SEZ komercsabiedrības statusu 2016. gadā ieguva komercsabiedrība RSEZ SIA “LATSTAB”, kurš ražo dažāda spektra un pielietojuma torņus un mastus, apgaismes stabus, tērauda pamatus u.c.

Tāpat ir jāatzīmē, ka atklātajā projektu konkursā atbalsta saņemšanai no Rēzeknes SEZ komercdarbības atbalsta fonda 2016. gadā atbalstīti divu Rēzeknes SEZ komercsabiedrību – “IRBIS Technology” RSEZ SIA un RSEZ „REDIUS” SIA – projekti, kopumā piešķirot līdzfinansējumu 11 852, 80 eiro apmērā.

Aizvadītajā 2016. gadā jau piekto gadu tika pasniegti apbalvojumi Rēzeknes SEZ komercsabiedrību Gada balvas konkursa uzvarētājiem: uzņēmumiem “NewFuels” RSEZ SIA, “VEREMS” RSEZ SIA un “Rēzeknes Dzirnavnieks” RSEZ AS.

Jūs minējāt, ka 2016. gads ir bijis sekmīgs. Kas to apliecina?

– 2016. gada nogalē mēs apzinājām informāciju par apgrozījumu 9 Rēzeknes SEZ komercsabiedrībās no 18. Ar pilnu pārliecību varam teikt, ka 2016. gadā apgrozījums ir bijis augstākais visā Rēzeknes SEZ pastāvēšanas laikā – gandrīz 80 milj. eiro. Turklāt lielākajās komercsabiedrībās apgrozījums ir audzis par vairāk nekā 10 %.

Šogad Rēzeknes SEZ svin arī savu 20 gadu jubileju. Kādi ir Rēzeknes SEZ nākotnes plāni un kas tiek sagaidīts no jubilejas gada?

– 2017. gadu uzsākam ar jaunas vīzijas formulēšanu nākamajai desmitgadei. Kopumā Rēzeknes SEZ komercsabiedrības ir investējušas gandrīz 150 milj. eiro, no tiem pēdējos 10 gados aptuveni 120 milj. eiro, bet pēdējos 5 gados – gandrīz 80 milj. eiro. Pēdējie 5 gadi ir bijuši sekmīgākie investīciju piesaistē, tāpēc nākotnē plānojam padarīt pārvaldes darbu vēl efektīvāku un uzlabot sadarbību ar partneriem, nodrošinot tikpat sekmīgu investīciju piesaisti kā pēdējos 10 gados.

 

Foto: M. Justs